Aktualności
Curling Łódź Skins 2019
Termin 10.05.2019 - 12.05.2019
Adres Curling Łódź
ul. Śnieżna 10
Łódź
Liczba drużyn 10
Wpisowe 1200 PLN
Zgłoszenia 24.04.2019
Ogłoszenie przyjętych drużyn 01.05.2019
Informacje ogólne
05.05.2019 20:39
O co gramy: nagrody pieniężne do zdobycia w KAŻDEJ partii!
Money up for grabs in every end!

Liczba drużyn: 16 / Max. teams: 16

Po raz pierwszy w Curling Łódź! Po raz pierwszy w Polsce! Zapraszamy Was serdecznie na turniej Curling Łódź Skins! Lubisz ofensywną grę? Chciałbyś spróbować swoich sił w bardzo popularnej w Kanadzie i niezwykle widowiskowej konkurencji curlingowej? Curling Łódź Skins to turniej dla Ciebie!

System rozgrywek: faza grupowa w czterech grupach, dla najlepszych ośmiu drużyn awans do ćwierćfinałów. Dla drużyn z miejsc 9-16 kolejka pocieszenia. Liczba meczów gwarantowanych: 4.

Zgłoszenia do 1 kwietnia.
Formularz zgłoszeniowy:
http://www.curlinglodz.pl/events/curling-lodz-skins-2019/applications

Rozpoczęcie pierwszej kolejki: piątek, 8:30.
Zakończenie turnieju: niedziela, ok. 16:00.

W cenie wpisowego udział w kolacji integracyjnej w piątkowy wieczór dla 4 zawodników. Dodatkowe bilety dostępne w cenie 50 zł/os.

Czym są skiny?
W tej konkurencji endy nazywane są „skinami”. Każdy mecz składa się z ośmiu skinów. Zasady rozgrywania każdego skina są dokładnie takie same, jak w „normalnym” curlingu – każda z drużyn zagrywa po 8 kamieni. Specyfiką skinów jest inna punktacja. Przed meczem każdemu ze skinów przyporządkowana jest pula pieniężna. W naszym turnieju przedstawia ona się następująco:

Skin nr 1 - 10 zł
Skin nr 2 - 10 zł
Skin nr 3 - 20 zł
Skin nr 4 - 20 zł
Skin nr 5 - 30 zł
Skin nr 6 - 30 zł
Skin nr 7 - 40 zł
Skin nr 8️ - 40 zł
(w finale stawka jest podwojona!!!)

Sposób, w jaki można zgarnąć pulę, różni się dla drużyny z hammerem i dla drużyny bez hammera. Każdy skin może zakończyć się na jeden z trzech sposobów:

drużyna z hammerem zgarnia pulę, jeżeli na końcu skina ma przynajmniej dwa punktujące kamienie (czyli jeżeli wygrywa end za 2 lub więcej według normalnych zasad),
? drużyna bez hammera zdobywa pulę, jeżeli przejmie partię,
? w przypadku wyzerowania partii albo jednopunktowej wygranej drużyny z hammerem, pula przechodzi do następnego skina (pule sumują się), a hammer przechodzi do drugiej ekipy. Mówimy w takiej sytuacji o przeniesieniu puli. Przeniesienia mogą się kumulować, a więc może dojść do sytuacji, w której stawką ostatniego skina jest pula całego meczu!

Co jeżeli nastąpi przeniesienie w ostatnim skinie?
Pula nie przepada. Nie rozgrywa się wtedy dodatkowej partii, tylko pojedynczy tee-shot. Drużyna z lepszym wynikiem tee-shota zgarnia kwotę, która nie została rozdzielona po rozegraniu ośmiu skinów. W przypadku identycznego wyniku tee-shota obu drużyn, procedura jest powtarzana z tym zastrzeżeniem, że ten sam zawodnik nie może zagrać tee-shota ponownie.

Na co zwrócić uwagę
Nie ma żadnego znaczenia, czy drużyna z hammerem na końcu skina ma 2, 3, 4 czy więcej kamieni punktujących. W każdym z tych przypadków zgarnia ona po prostu aktualną pulę. Podobnie, nie ma żadnego znaczenia, czy przejęcie partii nastąpi za 1, 2, 3, 4 czy więcej.

Jak zaznaczać wyniki na tablicy
W przypadku zgarnięcia puli przez jedną z drużyn, w jej wierszu tablicy wyników wieszamy odpowiednią kwotę. W przypadku przeniesienia puli wieszamy tabliczkę ze strzałką.

Czy mogę obejrzeć jakieś mecze skinów
Jak najbardziej!
All-Star Skins Game:
https://www.youtube.com/watch?v=h7Hna5PjJy4
Continental Cup 2018:
https://www.youtube.com/watch?v=FumaCpSeoeA&t=4842s

System of play: 3 games in groups. 8 best teams qualify for quarterfinals. Teams ranked 9-16 play one extra game. 4 games guaranteed.

Entry form:
http://www.curlinglodz.pl/en/events/curling-lodz-skins-2019/applications Deadline for entries: April 1st 2019

First draw: Friday at 8:30 am.
Event finishes at 4pm on Sunday.

Dinner on Friday evening. Tickets for 4 players included. Extra tickets can be purchased for 50 zł per person.

Director of Competition: Bartosz Dzikowski
kontakt@curlinglodz.pl